Menü Bezárás

Verseny eredmények – XV. Orosházi Hagyományok Ízek Versenye

I. Kisüsti gyümölcspálinka verseny

Kisüsti gyümölcspálinka versenyre regisztráltak  2022.

Vajdaság 9 versenyző 21 pálinkával
Szlovákia 5 versenyző 20 pálinkával
Erdély + Szlovénia 2 versenyző 5 pálinkával
Magyarország 52 versenyző 175 pálinkával
Összesen: 68 versenyző 221 pálinkával

 

Díjazottak 2022. évben

Ország Versenyző Arany Ezüst Bronz Összesen %-a
Vajdaság 9 6 5 5 16  76,19 %
Szlovákia 5 8 4 5 17  85 %
Erdély
+Szlovénia 2 2 1 2 5  100 %
Magyarország 52 51 49 42 142  81,14 %
Összesen: 68 67 59 53 180  81,44 %

 

Fajta győztesek:

Alma: Bagi Vince – Vajdaság; Zenta
Körte: Nagy Miklós – Vajdaság; Zenta
Birs: Szeb&Ko Kft. – Szentes
Szőlő: Benkő Lajos – Orosháza
Szilva: Bús Tibor – Újkígyós
Meggy: Aroma CT. – Szlovákia; Komárno
Barack: Viczián János – Gerendás
Vegyes: Szabó Sándor – Jászkisér
Ágyas: Medve Lóránd – Orosháza

Serleg:

Orosháza legjobb Vajdasági pálinka főzője: Nagy Miklós – Vajdaság; Zenta
Orosháza legjobb Szlovákiai pálinka főzője: Varga Bálint – Hurbanovo
Orosháza legjobb hazai pálinkafőzője: Krizsai Sándor – Jászkisér
Orosházi kisüsti versenypálinkák nagydíja 2022: Szabó Sándor – Jászkisér
Legjobb orosházi pálinkafőzető különdíja: Csákiné Abonyi Ibolya – Orosháza
Felajánló: Dúl Udó Endre – pálinkamester szakmérnök

 

II. Házi készítésű füstölt vékony- és vastag kolbász verseny

Összes nevezés: 26 db
Érmes díjazott: 19 db

Balogh Máté – Orosháza:1 bronz érem
Bartus Ferenc – Szeged: 1 ezüst érem
Bíró Béla – Orosháza: 1 ezüst érem
Bíró János – Orosháza: 1 arany érem
Dr. Faludi János – Orosháza: 1 bronz érem
Juhász Tamás – Tótkomlós: 1 bronz érem
Kersmájer László – Orosháza: 1 ezüst érem
Molnár László – Nagybánhegyes: 1 bronz érem
Molnár Viktor – Orosháza: 1 arany érem
Ökrös Ferenc – Orosháza: 1 bronz érem
Pallér Sándor – Újkígyós: 1 arany érem
Péli István – Békéscsaba: 1 arany; 1 ezüst; 1 bronz érem
Szabó János és Péter – Orosháza: 1 arany; 1 ezüst; 1 bronz érem
Szilasi-Horváth Tamás – Orosháza: 1 ezüst; 1 bronz érem

III. Húsfeldolgozó üzemek tájjelegű füstölt vékony-és vastag kolbász versenye
Balázs Mihály – Mezőberény: Különdíj
Balázs Tamás – Mezőberény: I. díj; II. díj
Békési Kolbász Kft. – Békés: I. díj
Gádorosi Húsműhely – Gádoros: III. díj; III. díj
Szegvári Húsbolt – Orosháza: II. díj; Különdíj

IV. Kolbászgyúró csapatverseny

I. helyezett: Pusztakeresztúri Gazdakör – Pusztakeresztúr (Erdély)
II. helyezett: Határőr Nyugdíjas Egyesület – Orosháza
III. helyezett: Csabai Kolbászklub Egyesület – Békéscsaba
Orosházi Kolbászklub Vándordíja: Végvári Gazdakör – Végvár (Erdély)

Különdíjak:

A legkreatívabb megjelenítésért: Hazahúzók – Polgármesteri Hivatal – Orosháza
Legjobb ifjúsági csapat: Ifjabb Rákóczitelepi Böllérek – Orosháza

  • HMDK Gazdakör – Horvátország (Bellye)
  • La tradizione italiano – Orosháza Város Önkormányzata – Orosháza
  • Gerendási Szomszédok – Gerendás
  • Betöltés – GySzC. Kossuth Lajos Szakképző Iskola – Orosháza
  • Orosházi Kolbászklub Egyesület – Orosháza
  • Rákóczitelepi Böllérek – Orosháza
  • Nagybánhegyesi Nagycsaládosok Egyesülete – Nagybánhegyes
  • Vajasdi Hajdu Ízek – Erdély (Vajasd)
  • Kolozsi Gazdakör – Erdély (Kolozs)

 

Köszönjük a részvételt! Gratulálunk a díjazottaknak!