XIII. Orosházi Hagyományok Ízek Verseny – Verseny eredmények

I. Gyermekrajz verseny

Alsó tagozatos tanulók:
I. helyezett: Jó Áron 3. osztály Békéssámsoni Általános Iskola
II. helyezett: Rácz Alexandra 3. osztály Békéssámsoni Általános Iskola
III. helyezett: Tamás Dániel 4. osztály Békéssámsoni Általános Iskola
Különdíj: Jó Zsófia 4. osztály Békéssámsoni Általános Iskola

Felső tagozatos tanulók:
I. helyezett: Király Kevin 6. osztály Békéssámsoni Általános Iskola
II. helyezett: Lukács Eszter 7. osztály Vörösmarty Mihály Általános Iskola
III. helyezett: Bakos Nóra 5. osztály Békéssámsoni Általános Iskola
Különdíj: Matuska Luca Budapest XXI. kerület, Katona József Általános Iskola

II.Kisüsti gyümölcspálinka verseny

Vajdaság 19 versenyző 40 pálinkával
Szlovákia 6 versenyző 25 pálinkával
Erdély 15 versenyző 32 pálinkával
Magyarország 48 versenyző 136 pálinkával
Összesen: 88 versenyző 233 pálinkával

Orosházi verseny díjazottjai:

Vajdaság: 19 Versenyző,  15 Arany,  11  Ezüst,   10  Bronz,  36 Összesen,          90% Nyertes %
Szlovákia: 6 Versenyző,   1 Arany,   2 Ezüst,   10  Bronz,  23 Összesen,              92% Nyertes %
Erdély: 15 Versenyző,   4  Arany,   9 Ezüst,    4  Bronz,  17 Összesen,                    53,13 % Nyertes %
Magyarország: 48 Versenyző,   35 Arany,    46 Ezüst,  26 Bronz,  107 Összesen,  78,67% Nyertes %
Összesen: 88 Versenyző,   61 Arany,  72 Ezüst,  64  Bronz,   197 Összesen,        75,7% Nyertes %

Fajta győztes pálinkák:
Alma: Varga Imre – Szlovákia
Szőlő: Gerbár András – Garamszentgyörgy
Barack: Destilerija Zarić – Kosjerić
Birs: Csáki Ernő – Orosháza
Körte: Csörnyei László – Hosszúhetény
Meggy: Gyulai Gábor – Csabacsűd
Szilva: Papp Béla
Ágyas: Pulai Családi Pálinka Főzde – Vajdaság

Ország győztes pálinkák:
Orosháza legjobb Vajdasági pálinka főzője: Destilerija Zarić – Kosjerić (2A+2E+1Br)
Orosháza legjobb Szlovákiai pálinka főzője: Gerbár András – Garamszentgyörgy
(4A+ 2B)
Orosháza legjobb Erdélyi pálinka főzője: Tifán Miklós – Pusztakeresztúr (1A+2B)
Orosháza legjobb hazai pálinkafőzője: Farkas Árpád – Sándorfalva (6A+1B)
Orosházi versenypálinkák nagydíja 2019: Bús Tibor – Újkígyós (5A+1E+1B)

III. Házi készítésű füstölt vékony- és vastag kolbász verseny

Összes nevezés: 44 db
Ebből vékony kolbász: 14 db érmes díjazott: 10 db
Ebből vastag kolbász: 30 db érmes díjazott: 20 db

Viczián János – Gerendás, vastag kolbász – bronz érem
Mihály Károly – Székkutas, vastag kolbász – bronz érem
Balázs Mihály – Mezőberény, vékony kolbász – bronz, vastag kolbász – ezüst érem
Péli István – Békéscsaba, vékony kolbász – ezüst érem, vastag kolbász – ezüst, bronz érem
Balázs Tamás – Mezőberény, vastag kolbász – ezüst érem
Bíró János – Orosháza, vékony kolbász – bronz, vastag kolbász – ezüst, arany, bronz érem
Szaszák Ádám – Békéscsaba, vastag kolbász – ezüst érem
Szilasi H. Tamás – Orosháza, vastag kolbász – ezüst érem
Csáki Ernő – Orosháza, vékony kolbász – arany érem
Benkő István – Orosháza, vékony kolbász – ezüst érem, vastag kolbász – ezüst érem
Kersmájer László – Orosháza, vastag kolbász – ezüst érem
Szabó János és fia Péter – Orosháza, vékony kolbász – arany érem, vastag kolbász – ezüst érem
Giballa Titusz – Orosháza, vékony kolbász – bronz, bronz érem
Restály György – Orosháza, vastag kolbász – bronz
Sándor László – Orosháza, vastag kolbász – ezüst
Dobó István – Nagyszénás, vastag kolbász – bronz
Pallér Sándor – Újkígyós, vékony kolbász – ezüst, vastag kolbász – ezüst, bronz érem
Szudár Béla – Békéscsaba, vastag kolbász – bronz érem
Demkó Attila – Orosháza, vékony kolbász – bronz érem
Házi készítésű füstölt vastag kolbász nagydíja 2019: Szabó János és fia Péter – Orosháza

IV. Húsfeldolgozó üzemek tájjelegű füstölt kolbász, szalámi versenye

Békés Húsfeldolgozó Kft. – Békés, vastag kolbász – I. helyezés, vékony kolbász – III. helyezés
Major Hús – Medgyesegyháza, vastag kolbász – II. helyezés, vékony kolbász – II. helyezés
Benkó Hús Kft. – Újkígyós, vékony kolbász – I. helyezés, Különdíj
Alföldi Hús Zrt. – Szarvas, vastag kolbász – III. helyezés
Suga-Food Zrt. – Nagyszénás, Különdíj

V. Kolbászgyúró csapatverseny

I. helyezett: Orosházi Kolbászklub Egyesület- Orosháza
II. helyezett: Pusztakeresztúri Gazdakör – Pusztakeresztúr (Erdély)
III. helyezett: Végvári Magyar Gazdák – Végvár

Orosházi Kolbászklub Vándordíja: Ötvösd Gazdakör – Ötvösd (Bánság)
Csabai Kolbászklub különdíj: Molnár Család – NagybánhegyesLegjobb megjelenés különdíj: Kormányhivatal Orosházi Járás – Orosháza
A különleges kínálatért Különdíj: Kárpátalja – Asztély (Kárpátalja)
Legjobb Ifjúsági Csapat: Ifi Betöltés – Orosháza
Hagyományos disznótoros ételek különdíj: Orosházi Polgármesteri Hivatal – Orosháza
Legjobb Újonc csapat Különdíj: Vajdasági Falugazdászok – Zenta (Vajdaság)
Legjobb Újonc csapat Különdíj: Arad Megyei Magyar Gazdák – Arad

Különdíj:
– Drávaszögi legények – Bellye (Horvátország)
– Csabai Kolbászklub – Békéscsaba
– Gerendási Szomszédok – Gerendás
– Óteleki Gazdakör – Ótelek (Bánság)
– Betöltés – Orosháza
– Ízőrzők – Orosháza
– Alberti Vegyes Klub – Békéscsaba
– Kolozsi Gazdakör – Kolozs
– Bajusz – Orosháza

Hozzászólás

Hozzászólás

Bejegyzés szerzője: magyargazda