Verseny eredmények

XII. Orosházi Hagyományok Ízek Verseny 2018. február 24

 

Gyermekrajz verseny

 

Alsó tagozatos tanulók:

I. Tamás Dániel 3. a. Békéssámsoni Általános Iskola

II. Gulyás Evelin 4. a. Békéssámsoni Általános Iskola

III. Ilyés Emma 2. osztály Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola Csanádapáca

Különdíj: Rácz Alexandra 2. osztály Békéssámsoni Általános Iskola

 

 Felső tagozatos tanulók:

I. Nagy-Benkő Adrián 7. o. Békéssámsoni Általános Iskola

II. Cziráki Krisztián 8.o. Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina tagintézmény

III. Szabó Zsófia 8. b. Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola Csanádapáca

Különdíj: Berezsnyai Fanni 5. a Vörösmarty Mihály Általános Iskola

 

 II.Kisüsti gyümölcspálinka verseny

 

Szerbia-Vajdaság               33 versenyző                     89 pálinkával

Szlovákia                                 7 versenyző                      22 pálinkával

Románia-Erdély

és Horvátország                  6 versenyző                      13  pálinkával

Magyarország                      44 versenyző                   136 pálinkával

Összesen:                              90 versenyző            260 pálinkával

 

 

 Orosházi verseny díjazottjai

Ország               Versenyző     Arany   Ezüst    Bronz      Összesen      Nyertes %

Szerbia-Vajdaság         33              26             25            23                 74                 83,1%

Szlovákia                          7                  7               4              7                  18                 81,8%

Románia-Erdély

és Horvátország               6                 5               2              1                   8                61,5%

Magyarország              44               23             41            33                  97               71,3%

Összesen:                      90               61             72            64                197               75,7%

 

Fajta győztes pálinkák:

 

Alma: Aroma Ct. – Nova Straz (Szlovákia)

Szőlő: Institóris Gyula – Orosháza,

Dr. Tóth Sándor – Orosháza

Barack:  Csipán Pálinka Főzde – Nyárád-szentsimon (Erdély)

Birs: Zoran Janosev – Jasenovo (Vajdaság)

Körte: C. Maybe s.r.o – Sucany (Szlovákia)

Meggy:  Nagy László – Orosháza

Szilva: Székely László – Vecsés

Ágyas dió: Bús Tibor – Újkígyós

Őszibarack: Dukai Verona – Horgos (Szerbia)

Egyéb málna: Rónaszéki János – Gyula

 

Ország győztes pálinkák:

 

Orosháza legjobb Vajdasági pálinka főzője: Destilerija Zaric- Beográd (5A+2E+1Br)

Orosháza legjobb Szlovákiai pálinka főzője: Delicia-destileria- Hurbanovo (4A)

Orosháza legjobb Erdélyi pálinka főzője: Csipán Pálinka Főzde- Nyárádsz. (3A)

Orosháza legjobb hazai pálinkafőzője: Bús Tibor- Újkígyós (csipkebogyó)

Orosházi versenypálinkák nagydíja 2018: Székely László- Vecsés (2 Arany+3 Ezüst+1 Bronz) (szilva)

 

III. Házi készítésű füstölt kolbász, szalámi verseny

 

Összes nevezés:

kolbász: 18 db       érmes díjazott: 6 db

szalámi: 35 db       érmes díjazott: 10 db

 

Papp Béla – Szentes, szalámi-arany érem

Hlobocsányi Péter – Nagyszénás, kolbász-bronz érem

Bíró Béla – Orosháza, szalámi-bronz érem

Péli István – Békéscsaba, kolbász-ezüst, szalámi-arany érem

Csáki Ernő – Orosháza, kolbász-arany érem

Dr. Muntyán János – Orosháza, szalámi-bronz érem

Sándor László – Orosháza, kolbász-arany érem

Benkő István – Orosháza, szalámi-bronz érem

Szilasi H. Tamás – Orosháza,  kolbász-ezüst, szalámi-ezüst érem

Szilasi H. Béla – Orosháza, szalámi-arany érem

Szabó János és fia Péter – Orosháza, szalámi-bronz érem

Giballa Titusz – Orosháza, kolbász-ezüst érem

Házi készítésű füstölt szalámi nagydíja 2018: Pallér Sándor – Újkígyós

 

Húsfeldolgozó üzemek tájjelegű füstölt kolbász, szalámi versenye

 

Békés Húsfeldolgozó Kft. – Békés, csípős szalámi-I. díj, csípős vékony kolbász-ezüst érem

Major Hús – Medgyesegyháza, kulárés szalámi-különdíj szalámi-arany érem, csípős, mangalica szalámi, kolbász- ezüst érem, bronz érem,

Juhász Tamás – Tótkomlós, csípős kolbász-II. díj, csemege kolbász-ezüst érem

Young-Hús – Szarvas, kolbász-bronz érem

Benkó Hús Kft. – Újkígyós, kolbász-III. díj, szalámi-különdíj

Gorzsa-Hús Kft. – Hódmezővásárhely, csemege kolbász-I. díj, csípős szalámi-II. díj, csípős kolbász-ezüst érem, csemege szalámi-bronz érem, fehér szalámi-különdíj

Alföldi Hús Zrt. – Szarvas, pulyka csemege szalámi-III. díj, pulyka csípős szalámi-arany érem, pulyka kolbász-különdíj

 

Kolbászgyúró csapatverseny

I. helyezett: Gerendási Szomszédok – Gerendás

II. helyezett: Pusztakeresztúri Gazdakör – Pusztakeresztúr (Erdély)

III. helyezett: Orosházi Kolbászklub Egyesület – Orosháza

 

Legízletesebb Kolbász különdíj: Békéscsabai Kolbászklub Egyesület – Békéscsaba

Legjobb határontúli ifjúsági csapat különdíj: Pusztakeresztúri Ifjú Gazdák – Pusztakeresztúr (Erdély)

Kolbászklub Vándordíja: Drávaszögi Legények – Karancs (Horvátország)

Orosházi Gazdakör különdíja: Végvári Gazdakör – Végvár (Erdély),

Dél-Békési Mentőcsoport – Dél-Békés,

KMKSZ Kárpátalja – Kárpátalja,

Doherty Hungary Kft. – Orosháza,

SZTE Mezőgazdasági Kar – Hódmezővásárhely,

Íz-őrzők Orosháza – Orosháza,

Kolozsi Gazdakör – Kolozs (Erdély),

Buli zóna Orosháza – Orosháza,

Orosházi Járási Hivatal – Orosháza,

Orosházi Polgármesteri Hivatal – Orosháza,

Békési Húsmanufaktúra – Békés,

Alaszkai Botos Gorillák – Orosháza

 

 

Hozzászólás

Hozzászólás

Bejegyzés szerzője: magyargazda